W dniach 26 i 27 września 2022 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym Master w Lubiatowie nad Jeziorem Sławskim, odbyło się XIV Seminarium Dydaktyczne Instytutu Metrologii, Elektroniki i Informatyki. Celem seminarium jest prezentacja oraz dyskusja zagadnień dotyczących stanu aktualnego oraz perspektyw rozwoju Instytutu w obszarze dydaktyki ale również w odniesieniu do działalności naukowo-badawczej i organizacyjnej.
W obszarze działalności dydaktycznej dokonano przeglądu i przedyskutowano programy studiów na kierunkach: automatyka i robotyka, elektrotechnika oraz informatyka. W celu przygotowania do okresowej oceny infrastruktury na kierunku elektrotechnika omówiono i przedyskutowano stan aktualny i kierunki rozwoju wybranych laboratoriów dydaktycznych. W zakresie zagadnień dydaktycznych wydziałowy koordynator projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra – dr inż. Andrzej Popławski przedstawił stan aktualny realizowanego przez pracowników instytutu projektu.
W obszarze działalności naukowo-badawczej Dyrektor Instytutu – prof. Ryszard Rybski przedstawił kierunki i formy prowadzenia działalności naukowej pracowników instytutu, podsumował zorganizowaną przez instytut konferencję naukową „Systemy Pomiarowe w Badaniach Naukowych i w Przemyśle – SP’2022”, naświetlił formy współpracy z ośrodkami krajowymi, zagranicznymi i z przemysłem oraz syntetycznie omówił realizowane i będące w przygotowaniu projekty badawcze. Szczegółowe zagadnienia dotyczące realizowanych projektów badawczych przedstawili pracownicy realizujący te projekty.
W seminarium uczestniczyła, współpracująca z Instytutem Metrologii, Elektroniki i Informatyki, dr Sylwia Andrzejczak-Grządko z Instytutu Nauk Biologicznych UZ, która przedstawiła m.in. swoje doświadczenia związane z dydaktyką jak również obszary swoich zainteresowań naukowych m.in. w celu wypracowania kolejnych wspólnych tematów badawczych.
W zakresie działalności organizacyjnej przedyskutowano sprawy bieżące dotyczące rozpoczynającego się roku akademickiego. Tradycyjnie podczas seminarium odbyło się spotkanie koleżeńskie przy ognisku.
Zorganizowanie tego jak i trzech ostatnich seminariów, które odbyły się w latach 2016-2018, było możliwe dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu Pani Profesor Magdaleny Graczyk, Prorektor ds. Jakości Kształcenia.