UZ na „Dniu Otwartych Drzwi” (Tag der offenen Tür) w IHP we Frankfurcie nad Odrą

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki (WIEA) już po raz trzeci reprezentował Uniwersytet Zielonogórski podczas "Tag der offenen Tür" w IHP (Innovations for High Performance Microelectronics/Leibniz-Institut für innovative Mikroelektronik) we Frankfurcie nad Odrą w dniu 8 września 2018 r. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu jest konsekwencją nawiązania współpracy pomiędzy UZ i IHP w ramach podpisanej umowy w lutym 2016 r - szczegóły.

Na stoisku UZ zaprezentowano m.in. podstawowe informacje o uczelni, kierunkach studiów i kierunkach badań. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez pracowników Instytutu Metrologii, Elektroniki i Informatyki. Dr inż. Piotr Mróz przedstawił pokaz pt. "Zdalne sterowanie pojazdami", a dr inż. Piotr Powroźnik zaprezentował pokaz, który dotyczył zastosowania bezprzewodowych sieci sensorowych do zdalnego sterowania robotami mobilnymi (fot. 1 do 5).

W tym miejscu warto dodać, że IHP wziął w tym roku po raz pierwszy udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez UZ. Dr inż. Krzysztof Piotrowski (IHP) przedstawił pokaz pt.: "Sieci sensorów i ich rosnąca rola w naszym życiu". Prelegent zaprezentował przykładową sieć sensorów pokazując, że wymiana danych pomiędzy węzłami tego typu sieci umożliwia realizację wielu przydatnych funkcji ułatwiających codzienne życie, a czasem wręcz ratujących życie (fot. 6, 7).

IHP dni otwarte

Fot. 1

IHP dni otwarte

Fot. 2

IHP dni otwarte

Fot. 3

IHP dni otwarte

Fot. 4

IHP dni otwarte

Fot. 5

IHP dni otwarte

Fot. 6

IHP dni otwarte

Fot. 7