Udział UZ w Dniu Otwartych Drzwi IHP we Frankfurcie nad Odrą

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki już po raz drugi reprezentował Uniwersytet Zielonogórski podczas Dnia Otwartych Drzwi IHP (Innovations for High Performance Microelectronics/Leibniz-Institut für innovative Mikroelektronik) we Frankfurcie nad Odrą w dniu 9 września 2017 r. Zaproszenie do udziału w Dniu Otwartych Drzwi jest m.in. konsekwencją bardzo dobrze rozwijających się kontaktów w ramach podpisanej w lutym 2016 r. umowy o współpracy pomiędzy UZ i IHP oraz dużego zainteresowania stoiskiem UZ w poprzedniej edycji tego przedsięwzięcia. Na stoisku UZ prezentowano m.in. podstawowe informacje o uczelni, kierunkach studiów i kierunkach badań.

Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez pracowników Instytutu Metrologii, Elektroniki i Informatyki. Dr inż. Piotr Mróz zaprezentował pokaz pt. "Zdalne sterowanie pojazdami". W ramach pokazów zostały zaprezentowane modele bezprzewodowo sterowanych samochodów SCANIA i MAN wraz z naczepami. Pojazdy te są wyposażone w układy sterujące opracowane i wykonane przez studentów naszego Wydziału. Natomiast dr inż. Piotr Powroźnik przedstawił pokaz, podczas którego odwiedzający stanowisko mogli zapoznać się z wybranymi aspektami bezprzewodowych sieci sensorowych zastosowanych do zdalnego sterowania robotami mobilnymi. Możliwości prezentowanego sprzętu, służącego na co dzień do celów dydaktycznych, przyczyniły się do nawiązania dyskusji z uczestnikami pokazu o nowościach technologicznych. Rozważano m.in. jak zastosowanie Internetu Rzeczy mogłoby się przyczynić do ułatwienia wykonywania codziennych czynności.

Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Organizatorzy zapowiedzieli, że Dzień Otwartych Drzwi IHP zostanie zorganizowany również w 2018 roku, a przedstawiciele IMEI zostali już zaproszeni do udziału w nim.

IHP dni otwarte
IHP dni otwarte
IHP dni otwarte IHP dni otwarte IHP dni otwarte IHP dni otwarte IHP dni otwarte
IHP dni otwarte