Udział UZ w dniu otwartych drzwi IHP we Frankfurcie nad Odrą

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki reprezentował Uniwersytet Zielonogórski podczas dnia otwartych drzwi IHP (Innovations for High Performance Microelectronics/Leibniz-Institut für innovative Mikroelektronik) we Frankfurcie nad Odrą w dniu 10 września 2016 r. Zaproszenie do udziału w dniu otwartych drzwi jest m.in. konsekwencją bardzo dobrze rozwijających się kontaktów w ramach podpisanej w lutym br. umowy o współpracy pomiędzy UZ i IHP.

Na stoisku UZ prezentowano m.in. podstawowe informacje o uczelni, kierunkach studiów, kierunkach badań. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez pracowników Instytutu Metrologii, Elektroniki i Informatyki. Dr inż. Piotr Powroźnik przedstawił pokaz, którego celem było wprowadzenie do świata bezprzewodowych sieci sensorowych na przykładzie robotów mobilnych. Ponadto podczas pokazu przedstawione zostały możliwości zastosowania bezprzewodowych sieci sensorowych w nadchodzącym świecie Internetu Rzeczy. Z kolei dr inż. Piotr Mróz zaprezentował pokaz pt. "Zdalne sterowanie pojazdami". Zwiedzający stoisko mieli zapewniony pełny kontakt z prowadzącymi pokazy również w języku niemieckim, dzięki pomocy p. Adrianny Brosławskiej, studentce IV roku studiów stacjonarnych WIEA.

Stoisko UZ cieszyło się dużym zainteresowaniem osób, zarówno z Frankfurtu jak i ze Słubic, odwiedzających w tym dniu siedzibę IHP. UZ otrzymał już zaproszenie na kolejny dzień otwartych drzwi organizowany przez IHP w 2017 roku.

IHP dni otwarte IHP dni otwarte IHP dni otwarte IHP dni otwarte IHP dni otwarte
IHP dni otwarte
IHP dni otwarte IHP dni otwarte IHP dni otwarte IHP dni otwarte